Новини

Судді ВОАС разом із представниками Держфінінспекції обговорили проблемні питання за круглим столом


Сьогодні у Будинку адміністративних судів відбувся круглий стіл за участі суддів Вінницького окружного адміністративного суду та представників Державної фінансової інспекції у Вінницькій області.


Основним завданням учасників було визначити та обговорити проблемні питання, що виникають під час розгляду справ, пов’язаних із реалізацією публічної фінансової політики державного фінансового контролю.


Саме тому присутні присвятили увагу широкому колу актуальних питань, зокрема: предмет позову у спорах, пов’язаних із здійсненням контролю Державною фінансовою інспекцією; способи захисту порушених прав, свобод та інтересів у даній категорії спорів; підстави для проведення позапланової ревізії; можливість призначення позапланової перевірки, у зв’язку із неподанням підконтрольною установою повного комплекту витребуваних документів; юридична сила та класифікація нормативно-правових актів; методологія тлумачення і застосування нормативно-правових актів; особливості застосування листів-роз’яснень органів державної влади.


Варто зазначити, що досить активно долучались до диспуту учасники круглого столу при обговоренні питання щодо особливостей проведення перевірки контролюючими органами; важливості залучення експертів та спеціалістів під час проведення перевірок; отримання професійної інформації від експертів, спеціалістів податкової та митної служби, бухгалтерів, інспекції з архітектурно-будівельного контролю та інших установ. 


Важливим питанням обговорення стали й особливості звернення Державною фінансовою інспекцією за результатами проведених позапланових заходів в кримінальних провадженнях; позиція судів апеляційної та касаційної інстанцій.


Підсумовуючи результати зустрічі та ділячись враженнями від заходу,  учасники круглого столу відзначили важливість подібної співпраці правників та представників Держфінінспекції.