Новини

Затверджено Положення про автоматизовану систему документообігу суду

Рада суддів України на засіданні 2 березня затвердила Положення про автоматизовану систему документообігу суду. Про це повідомляється на сайті судової влади України.

Читати далі

КАС ВС ВИСЛОВИВСЯ ЩОДО ПІДСТАВ ТА ПОРЯДКУ СТЯГНЕННЯ ВИКОНАВЧОГО ЗБОРУ

Адміністративними судами розглядався позов особи до відділу ДВС про визнання неправомірними дій державного виконавця відділу ДВС щодо винесення постанов про відкриття виконавчого провадження про стягнення з особи виконавчого збору та їх скасування.

Читати далі

Конституційний Суд України визнав оподаткування пенсій неконституційним

Конституційний Суд 27 лютого ухвалив перше в цьому році рішення, яким визнав неконституційним оподаткування пенсій і щомісячне довічне грошове утримання.

Читати далі

РАДА ЄВРОПИ ПРОПОНУЄ ГРД НАПРАЦЮВАТИ КРИТЕРІЇ ДЛЯ ОЦІНЮВАННЯ КАНДИДАТІВ У СУДДІ

Представники Ради Європи та Асоціації правників України презентували звіт про результати моніторингу діяльності Громадської ради доброчесності в контексті стандартів і рекомендацій РЄ.

Читати далі

РОЗШИРЕНО ПЕРЕЛІК ПІЛЬГОВИКІВ, ЯКІ ЗВІЛЬНЯЮТЬСЯ ВІД СПЛАТИ СУДОВОГО ЗБОРУ

24 лютого набули чинності зміни до статті 5 Закону "Про судовий збір", внесені Законом № 2268-VIII "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях".

Читати далі

ВРП доповідає про забезпечення незалежності суддів (відео)

Вища рада правосуддя спільно з проектом Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» презентують щорічну доповідь про стан забезпечення незалежності суддів в Україні за 2017 рік.

Читати далі

ОПРИЛЮДНЕНО ОРГАНИ КОНТРОЛЮ, НА ЯКІ НЕ ПОШИРЮЄТЬСЯ МОРАТОРІЙ НА ПЕРЕВІРКИ

Уряд затвердив перелік органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Відповідний перелік затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2017 р. № 1104 та оприлюднений на сайті Урядового порталу.

Читати далі

Оприлюднено рішення Вищої ради правосуддя про затвердження Щорічної доповіді за 2017 рік «Про стан забезпечення незалежності суддів в Україні»

На офіційному веб-сайті Вищої ради правосуддя оприлюднено рішення Вищої ради правосуддя від 13 лютого 2018 року № 463/0/15-18 «Про затвердження Щорічної доповіді за 2017 рік «Про стан забезпечення незалежності суддів в Україні». Також ознайомитись із текстом Щорічної доповіді можна у розділі «Щорічна доповідь про стан забезпечення незалежності суддів в Україні».

Читати далі

НААУ СПІВПРАЦЮВАТИМЕ З ВСЕУКРАЇНСЬКО АСОЦІАЦІЄЮ АДМІНІСТРАТИВНИХ СУДІВ

Національна асоціація адвокатів України домовилась про співпрацю з Всеукраїнською асоціацією адміністративних суддів та Асоціацією податкових радників. Про це йдеться на сайті НААУ.

Читати далі

ВЕРХОВНИЙ СУД УХВАЛИВ РІШЕННЯ У ПЕРШІЙ ЗРАЗКОВІЙ СПРАВІ ПРО ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ ЕКС-МІЛІЦІОНЕРАМ

ВС ухвалив рішення у першій зразковій справі і постановив, що пенсіонери МВС мають право на перерахунок пенсії з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.

Читати далі