Новини

Призначено іспит в межах конкурсу до Вищого суду з питань інтелектуальної власності

Повідомляємо, що 10 вересня 2018 року Комісією призначено проведення 03 жовтня 2018 року іспиту під час кваліфікаційного оцінювання в межах оголошеного Вищою кваліфікаційною комісією суддів України 30 вересня 2017 року конкурсу на зайняття 21 вакантної посади судді Вищого суду з питань інтелектуальної власності.

Читати далі

Визначальною ознакою справи адміністративної юрисдикції є суть (зміст, характер) спору – Верховний Суд

Про це йдеться у рішенні Верховного Суду, ухваленому у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду 4 вересня 2018 року у справі №К/9901/47078/18 за позовом до державного реєстратора про визнання дій протиправними, зобов’язання вчинити певні дії.

У рішенні зазначається, що визначальною ознакою справи адміністративної юрисдикції є наявність публічно-правового спору. При цьому участь суб'єкта владних повноважень є обов'язковою ознакою для того, щоб класифікувати спір як публічно-правовий. Однак сама по собі участь у спорі суб'єкта владних повноважень не дає підстав ототожнювати спір з публічно-правовим та відносити його до справ адміністративної юрисдикції.

Читати далі

ДЛЯ СУДДІВ-СПІКЕРІВ НАПРАЦЮЮТЬ НАВЧАЛЬНИЙ ТРЕНІНГ

Відбулось засідання робочої групи з розробки навчального тренінгу для суддів-спікерів «Забезпечення комунікаційної політики суду суддею-спікером», участь у якому взяла начальник управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя Оксана Лисенко. Про це повідомило Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

Читати далі

Примус в адміністративному процесі

Можливість застосування судом штрафу в порядку процесуального примусу покликана стати найефективнішим заходом, здатним упередити зловживання правами.

Читати далі

Постанова Верховного суду про розподілення судових витрат, пов'язаних з розглядом справи

У справі № 910/23235/17 позивач звернувся до господарського суду з позовом до відповідачів про: визнання недійсним свідоцтва України на знак для товарів і послуг та зобов'язання Міністерства економічного розвитку і торгівлі України внести відомості про визнання повністю недійсним вказаного свідоцтва до Державного реєстру свідоцтв України на знаки для товарів і послуг та повідомити про це в офіційному бюлетені "Промислова власність".

Читати далі

ПРЕЗИДЕНТ ВНІС У РАДУ ПОПРАВКИ ДО КОНСТИТУЦІЇ

Президент України Петро Порошенко вніс у Верховну Раду обіцяний законопроект з поправками до Конституції, які закріплюють курс України на вступ до Євросоюзу і НАТО і забороняють базування Чорноморського флоту Росії в Севастополі.

Читати далі

Зверніть увагу, що з 11 вересня 2018 року кошти, які сплачуватимуться на рахунки зі старими реквізитами не будуть зараховуватись, а повертатимуться платникам, як нез’ясовані надходження.


верніть увагу, що з 11 вересня 2018 року кошти, які сплачуватимуться на рахунки зі старими реквізитами не будуть зараховуватись, а повертатимуться платникам, як нез’ясовані надходження.

Читати далі

ВС РОЗ’ЯСНИВ, ЧИ ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ РОБОТОДАВЕЦЬ ВРАХОВУВАТИ СТУПІНЬ ТЯЖКОСТІ ВЧИНЕНОГО ПРОСТУПКУ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ НАЙМЕНШ СУВОРОГО СТЯГНЕННЯ

Позивач звернувся до суду з позовом про скасування наказу про оголошення йому догани. Працівник зазначав, що перед оголошенням догани не отримував жодних доручень чи прохань від керівництва відповідача стосовно необхідності надання пояснень щодо причин порушення виконавської дисципліни.

Читати далі

Пільги щодо сплати судового збору для ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», підлягають розширеному тлумаченню

Апеляційний суд визнав апеляційну скаргу позивача у справі про стягнення майнової та моральної шкоди, спричиненої джерелом підвищеної небезпеки, неподаною та повернув її заявнику. Суд виходив з того, що недоліків апеляційної скарги заявник не усунув, оскільки його посилання на п. 13 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» є необґрунтованими.

Читати далі

З 11 вересня 2018 року сплачувати податки та збори до державного та місцевих бюджетів слід лише на нові рахунки.

    Про це «ЗіБ» повідомили в прес-службі ДФС.
    Так, з 02 липня 2018 року вступили в дію нові рахунки для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів, відкритих на балансі Державної казначейської служби України (МФО 899998).

Читати далі