Новини

Українські суди зможуть звертатись у Страсбург по консультації після визначення уповноваженого суб’єкта

З 1 серпня запроваджується новий механізм комунікації між вищими судами держав та Європейським судом з прав людини. Усі країни, які ратифікували Протокол №16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, зможуть звернутись у Страсбург по консультативний висновок.

Читати далі

РОЗПОЧАЛАСЯ РЕЄСТРАЦІЯ НАМІРІВ ДЛЯ УЧАСТІ У КОНКУРСАХ НА ПОСАДИ У ВАС І ВС

24 липня розпочато реєстрацію намірів для участі у конкурсах на зайняття вакантних посад суддів Вищого антикорупційного суду, зокрема Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, а також конкурсі на зайняття вакантних посад суддів касаційних судів у складі Верховного Суду.

Читати далі

В УКРАЇНІ ХОЧУТЬ СТВОРИТИ РЕЄСТР РЕЄСТРІВ

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, що передбачає створення єдиної системи публічних електронних реєстрів.

Читати далі

Суди готові відкривати всі двері і навіть вікна для ЗМІ

Усталеною є думка, що система правосуддя відмовляється іти на контакт із мас-медіа. Проте прессекретарі судів докладають величезних зусиль, аби її спростувати. Вони проводять зустрічі з журналістами, щоб почути їх і бути почутими.

Читати далі

«Адміністративна юстиція — це надбання нашої держави», — Михайло Смокович

Що змінилося в адміністративній юстиції з дня прийняття 13 років тому Кодексу адміністративного судочинства України, та чи це є зміни на краще.

Читати далі

ВС пояснив, що є належним доказом надіслання позовної заяви

Належним доказом надіслання суб’єктом владних повноважень позовної заяви з додатками відповідачу та третім особам є квитанція або касовий чек, в якому зазначено найменування оператора та об'єкта поштового зв'язку, які надають послуги, дата та вид послуги, її вартість.

Читати далі

Офіційний сайт Європейського суду з прав людини hudoc.echr.coe.int розпочав публікацію окремих рішень ЄСПЛ українською мовою.

Переклад рішень з української сторони здійснюють президент Спілки адвокатів України Олександр Дроздов та директор АБ «Дроздова та партнери» Олена Дроздова в рамках нещодавно створеного ними проекту «Практика ЄСПЛ. Український аспект».

Читати далі

ЗА 13 РОКІВ МІСЦЕВІ СУДИ РОЗГЛЯНУЛИ 11 МЛН АДМІНСПРАВ

За 13 років існування Кодексу адміністративного судочинства України місцеві суди розглянули близько 11 мільйонів справ.

Читати далі

Закон про Вищий антикорупційний суд підписаний Президентом

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України №7440 «Про Вищий антикорупційний суд», який був прийнятий Верховною Радою України 7 червня 2018 року.

Читати далі

Ідентифікація користувача Інтернету за IP-адресою порушує ст. 8 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Такий висновок зробив ЄСПЛ у рішенні у справі «Бенедік проти Словенії», передає «ЗіБ» з посиланням на «ECHR.Ukrainian Aspect».

Читати далі