Новини

ВС РОЗ’ЯСНИВ, ЧИ ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ РОБОТОДАВЕЦЬ ВРАХОВУВАТИ СТУПІНЬ ТЯЖКОСТІ ВЧИНЕНОГО ПРОСТУПКУ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ НАЙМЕНШ СУВОРОГО СТЯГНЕННЯ

Позивач звернувся до суду з позовом про скасування наказу про оголошення йому догани. Працівник зазначав, що перед оголошенням догани не отримував жодних доручень чи прохань від керівництва відповідача стосовно необхідності надання пояснень щодо причин порушення виконавської дисципліни.

Читати далі

Пільги щодо сплати судового збору для ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», підлягають розширеному тлумаченню

Апеляційний суд визнав апеляційну скаргу позивача у справі про стягнення майнової та моральної шкоди, спричиненої джерелом підвищеної небезпеки, неподаною та повернув її заявнику. Суд виходив з того, що недоліків апеляційної скарги заявник не усунув, оскільки його посилання на п. 13 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» є необґрунтованими.

Читати далі

З 11 вересня 2018 року сплачувати податки та збори до державного та місцевих бюджетів слід лише на нові рахунки.

    Про це «ЗіБ» повідомили в прес-службі ДФС.
    Так, з 02 липня 2018 року вступили в дію нові рахунки для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів, відкритих на балансі Державної казначейської служби України (МФО 899998).

Читати далі

ПРАВИЛА ПЕРЕБУВАННЯ ЖУРНАЛІСТІВ У СУДОВИХ ЗАСІДАННЯХ, - ІНФОГРАФІКА

Вишгородський районний суд підготував пам’ятку правил перебування у судових засіданнях для представників ЗМІ.

Читати далі

КОНКУРС ДО ВЕРХОВНОГО ТА АНТИКОРУПЦІЙНОГО СУДІВ: ЗАПИТАННЯ ТА ВІДПОВІДІ

У зв’язку із надходженням до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України значної кількості звернень стосовно подання документів для участі у конкурсах до Верховного Суду та Вищого антикорупційного суду, оприлюднено перелік запитань і відповіді на них.

Читати далі

ВС ВИСЛОВИВСЯ ЩОДО ЗАХИСТУ ГРОШОВИХ КОШТІВ ВІД ЗНЕЦІНЕННЯ ПРИ НЕВИКОНАННІ РІШЕННЯ СУДУ

Майже дев’ять років не виконувалось рішення господарського суду про стягнення з міської ради на користь особи безпідставно отриманих коштів. Так, наказ господарського суду був виданий у 2007 році, а грошові кошти особа отримала у 2016 році.

Читати далі

Як часто українські судді застосовують практику ЄСПЛ, — дослідження

Українське законодавство зобов’язує наших суддів у своїх судових рішеннях посилатися на рішення Європейського суду з прав людини як на прецеденти. Наразі практикою Європейського суду користуються вже у всіх регіонах України.

Читати далі

ПЕРЕСЛІДУВАННЯ СУДДІВ ЗА УХВАЛЕННЯ СУДОВИХ РІШЕНЬ Є НЕПРИПУСТИМИМ, - РСУ

Рада суддів України на позачерговому засіданні 13 серпня ухвалила рішення, в якому наголошується на неприпустимості притягнення судді до кримінальної відповідальності за ухвалення судового рішення. Про це повідомила прес-служба РСУ.

Читати далі

ПРЕЗИДЕНТ ПІДПИСАВ ЗАКОН ДЛЯ ЗАПУСКУ АНТИКОРУПЦІЙНОГО СУДУ

Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у зв'язку з прийняттям Закону України «Про Вищий антикорупційний суд».

Читати далі

ВС РОЗ’ЯСНИВ, ЯК РОБОТОДАВЕЦЬ МАЄ ІНФОРМУВАТИ ПРО ВАКАНСІЇ ДЛЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Починаючи з липня 2013 року роботодавець, який одноразово подав до центру зайнятості звітність про наявність вакансії для працевлаштування інвалідів у строк не пізніше 10 робочих днів з дати відкриття такої вакансії та не відмовив безпідставно у працевлаштуванні інвалідів, вважається таким, який вжив залежні від нього передбачені законодавством заходи для недопущення господарського правопорушення.

Читати далі