Новини

Склад Науково-консультативної ради при Верховному Суді, затверджений Пленумом ВС 30 березня 2018 року

До складу НКР увійшли 113 фахівців у сфері права, в тому числі, кандидати та доктори юридичних наук, доценти та професори провідних юридичних навчальних закладів України, заслужені юристи України, науковці Національної академії наук України та Національної академії правових наук України, співробітники Інституту законодавства Верховної Ради України та Міністерства юстиції України.

Читати далі

Опубліковано науковий висновок щодо меж дискреційного повноваження суб’єкта владних повноважень та судового контролю за його реалізацією

Опубліковано науковий висновок щодо меж дискреційного повноваження суб’єкта владних повноважень та судового контролю за його реалізацією

Читати далі

ВЕРХОВНИЙ СУД ПОСТАНОВИВ ЗРАЗКОВЕ РІШЕННЯ У СПРАВІ ЩОДО ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ

Верховний Суд назвав обов’язкові умови призначення пенсії по інвалідності державного службовця.

Читати далі

Про пенсії внутрішньо переміщених осіб висловився ВС

Відсутність за місцем проживання не є підставою для припинення виплати пенсії внутрішньо переміщеним особам.

Читати далі

Про умови визначення податкових пільг висловився ВС

Недоведеність фактичного здійснення господарської операції позбавляє первинні документи юридичної значущості. Такий висновок зробив ВС в постанові №813/2430/14, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

Читати далі

Названо суди-лідери за відкритістю веб-сайтів

Вперше в Україні проведено аналіз інформаційної відкритості веб-сайтів судів першої інстанції. У моніторингу брали участь 25 місцевих господарських судів, 25 окружних адміністративних судів, 40 місцевих загальних судів, а саме районних судів міст Києва, Харкова, Львова, Дніпра та Запоріжжя.

Читати далі

Зразкові справи можуть обернутись як зменшенням навантаження, так і невиправданою тяганиною (думка)

Процесуальна реформа запровадила новий для адміністративного судочинства інститут —зразкові справи. За задумом авторів, зазначена процедура зменшить навантаження на суддів, забезпечить єдність правозастосовної практики та сприятиме швидкому розгляду значної кількості однотипних справ. Чи виправдані такі очікування?

Читати далі

У РАДІ ОБГОВОРИЛИ, ЯК ВИРІШИТИ ПРОБЛЕМУ НЕВИКОНАННЯ СУДОВИХ РІШЕНЬ

У Верховній Раді відбувся круглий стіл на тему "Виконання рішень Європейського суду з прав людини у справах "Юрій Миколайович Іванов проти України" та "Бурмич та інші проти України": вимоги щодо заходів загального характеру".

Читати далі

ВЕРХОВНИЙ СУД ВИНІС РІШЕННЯ У ЗРАЗКОВІЙ СПРАВІ ПРО ОФОРМЛЕННЯ ПАСПОРТА

26 березня Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув зразкову справу про оформлення паспорта громадянина України у формі паспортної книжечки. Про це повідомляє прес-служба ВС.

Читати далі

ВС зробив висновок щодо права суб’єктів владних повноважень на судове оскарження

Міністерство юстиції не має права на оскарження в порядку адміністративного судочинства рішення Вищої ради правосуддя про відмову в розгляді його звернень щодо порушення суддями вимог щодо несумісності.

Читати далі