Новини

Закон про Вищий антикорупційний суд підписаний Президентом

Президент України Петро Порошенко підписав Закон України №7440 «Про Вищий антикорупційний суд», який був прийнятий Верховною Радою України 7 червня 2018 року.

Читати далі

Ідентифікація користувача Інтернету за IP-адресою порушує ст. 8 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Такий висновок зробив ЄСПЛ у рішенні у справі «Бенедік проти Словенії», передає «ЗіБ» з посиланням на «ECHR.Ukrainian Aspect».

Читати далі

ОПРИЛЮДНЕНО НОВЕ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА СУДДІ

Рада суддів України оприлюднила текст нового Положення про помічника судді, затвердженого 18 травня 2018 року.

Читати далі

З’явився ресурс з перекладами свіжих рішень ЄСПЛ українською

В Україні з’явився інформаційний ресурс, де викладаються переклади українською мовою свіжих прес-релізів та повних текстів рішень Європейського суду з прав людини.

Читати далі

СУД ПРИЗНАЧИВ СТЯГНЕННЯ СВІДКУ ЗА НЕЯВКУ У СУДОВЕ ЗАСІДАННЯ

На свідка, який повторно без поважних причин не з'явився в судове засідання, Тлумацький районний суд Івано-Франківської області наклав грошове стягнення у розмірі прожиткового мінімуму.

Читати далі

ВС вказав, хто вправі перевіряти декларації чиновників

Здійснення контролю та перевірки декларацій, зокрема, щодо достовірності й повноти зазначених відомостей, належить до виключної компетенції НАЗК.

Читати далі

ВЕРХОВНИЙ СУД ВИНІС ЗРАЗКОВЕ РІШЕННЯ У СПРАВІ ПРО ПРИПИНЕННЯ ВИПЛАТИ ПЕНСІЇ ПЕРЕСЕЛЕНЦЮ

3 травня Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув зразкову справу за позовом громадянина до управління Пенсійного фонду України про визнання неправомірними дій, зобов’язання вчинити певні дії. Про це інформує прес-служба суду.

Читати далі

Експерти обговорили застосування процедури примирення в адмінпроцесі

Компетенцію суб’єктів владних повноважень відносно застосування процедури примирення в адміністративному процесі слід переглянути на законодавчому рівні.

Читати далі

МІСЬКА РАДА НЕ МОЖЕ ВИЗНАЧАТИ ПРІОРИТЕТНІСТЬ ТОГО ЧИ ІНШОГО ЗАЯВНИКА НА СТАДІЇ НАДАННЯ ДОЗВОЛУ НА РОЗРОБКУ ПРОЕКТУ ЗЕМЛЕУСТРОЮ

Особа звернулась до адміністративного суду з позовом до міської ради, Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин міської ради про визнання незаконною бездіяльності щодо неприйняття рішення за заявою про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою по відведенню земельної ділянки та зобов'язання Управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин підготувати проект ухвали про надання дозволу на виготовлення проектної документації земельної ділянки.

Читати далі

Склад Науково-консультативної ради при Верховному Суді, затверджений Пленумом ВС 30 березня 2018 року

До складу НКР увійшли 113 фахівців у сфері права, в тому числі, кандидати та доктори юридичних наук, доценти та професори провідних юридичних навчальних закладів України, заслужені юристи України, науковці Національної академії наук України та Національної академії правових наук України, співробітники Інституту законодавства Верховної Ради України та Міністерства юстиції України.

Читати далі