Новини

РЕФОРМА У СФЕРІ ЮСТИЦІЇ: «УКРАЇНА МОЖЕ СТАТИ СТАНДАРТОМ У РЕФОРМУВАННІ СУДОВОЇ СИСТЕМИ»

У рамках проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» відбулась заключна конференція за участю провідних національних та міжнародних науковців, експертів, правників та представників державної влади. На конференції було підбито основні підсумки та проаналізовано поточні та очікувані результати роботи Проекту в Україні, оцінено та висвітлено основні зміни, що відбулись в сфері юстиції за останні роки.


Під час прес-брифінгу перед початком конференції своїми думками з цього приводу поділились Сергій Петухов, заступник Міністра юстиції з питань європейської інтеграції, Сергій Козьяков, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Довидас Віткаускас, керівник Проекту. Всі спікери звернули увагу на необхідність співпраці усіх органів юстиції в Україні та неможливість досягнення позитивного результату без такої комунікації.


Зокрема, представник Міністерства юстиції Сергій Петухов зауважив, що, говорячи про реформу у сфері юстиції, не потрібно обмежуватись лише конкурсом до Верховного Суду, до неї відносяться також і реформування судової системи загалом, виконавчої служби, прокуратури, зміни всередині Міністерства юстиції, в системі суддівського та адвокатського самоврядування, зміна процесуального та матеріального законодавства, введення нових інститутів тощо.


Детальніше...

Читати далі

ПРЕЗИДЕНТ ПІДПИСАВ НОВІ ПРОЦЕСУАЛЬНІ КОДЕКСИ

Президент України підписав Закон «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».

Читати далі

Виконавчу службу слід підпорядкувати судовій владі, – З.Холоднюк

Наразі лише 8% судових рішень виконуються, що формує негативне ставлення до судів та є одним із показників рівня довіри до судової влади.

Читати далі

ДЛЯ ГРОМАДЯН СТВОРЯТЬ ПРОСВІТНИЦЬКИЙ ПОРТАЛ ПРО СИСТЕМУ ПРАВОСУДДЯ

У судовій системі України розпочато роботу зі створення для громадян просвітницького порталу про систему правосуддя. Про це повідомляє сайт судової влади.

Читати далі

ВИЩА РАДА ПРАВОСУДДЯ ЗАТВЕРДИЛА НОВЕ ПОЛОЖЕННЯ ПРО АВТОРОЗПОДІЛ СУДОВИХ СПРАВ

Вища рада правосуддя затвердила Положення про автоматизовану систему розподілу справ та скасувала попередні нормативні акти, які регулювали це питання.

Читати далі

ЗМІ ПРО НАС: "У вінницькому суді провели правовий квест для учнів"

У Вінницькому окружному адміністративному суді для учнів 9-10 класів юридичного профілю школи-ліцею №7 міста Вінниці провели модельне судове засідання та гру-квест «Як захистити свої права у суді».

Читати далі

ПРЕЗИДЕНТ ПІДПИСАВ УКАЗ ПРО ШИРОКЕ ІНФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯН ПРО ЇХНІ ПРАВА

Президент Петро Порошенко підписав Указ №361/2017 «Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!». Про це повідомило його офіційне Інтернет-представництво.

Читати далі

ЗВЕРНЕННЯ ПРАЦІВНИКА ДО СУДУ ІЗ ЗАЯВОЮ ЩОДО СТЯГНЕННЯ СЕРЕДНЬОГО ЗАРОБІТКУ ЗА ЧАС ЗАТРИМКИ РОЗРАХУНКУ ОБМЕЖЕНО СТРОКОМ

Верховний Суд України сформував правовий висновок у справі про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.

Читати далі

ДО ВЕРХОВНОГО СУДУ ПРИЗНАЧАТЬ ЩЕ ДВОХ СУДДІВ

Вища рада правосуддя внесе Президентові України подання про призначення ще двох суддів Верховного Суду.

Читати далі

Судді нового ВС розпочинають 8-денну підготовку

Сьогодні стартує навчальна програма для суддів новоствореного Верховного Суду, щоб забезпечити ефективний початок їхньої роботи.

Читати далі