Пам’ятка для відвідувачів Вінницького окружного адміністративного суду



 

Як звернутися до суду?



Звернення у письмовій формі (позовну чи іншу заяву, скаргу, клопотання) Ви можете подати до суду як надіславши поштою, так і передати його власноруч у робочий час працівникусуду, який веде приймання вхідної кореспонденції та реєструє її. У зверненні зазвичай вказується адресат – відповідний суд, Ваше прізвище, ім’я, по-батькові, адреса місця проживання чи місцезнаходження, інша контактна інформація, назва документа, виклад обставин, що стали підставою звернення, вимоги до суду, перелік доданих матеріалів, дата

 

подання документа і Ваш підпис.


Якщо Ви подаєте певне звернення в рамках справи, у якій відкрито провадження, на початку документа доцільно вказувати реєстраційний номер справи, що дасть можливість оперативно передати звернення до відповідного судді. Звернутися до суду за допомогою пошти набагато зручніше, ніж подавати документ через канцелярію суду, оскільки поштове відділення найчастіше знаходиться ближче, ніж суд.


Якщо Ви направляєте звернення поштою, щоб у Вас залишилося підтвердження цього факту, використовуйте такий вид відправлення як цінний лист із описом вкладення або рекомендований лист. Якщо Ви додасте до нього заповнений бланк повідомлення про вручення, то невдовзі після одержання Вашого листа судом, Ви отримаєте повідомлення про те, коли це відбулося. Якщо Ви вирішили подати документ через канцелярію суду, щоб у Вас залишилося підтвердження цього, візьміть з собою копію цього документа і попросіть 


працівника апарату суду поставити на ньому штамп із датою одержання та реєстраційним номером або видати відповідну довідку.


 

Перед візитом до суду потрібно:



Перед візитом до суду потрібно підготувати усе, що Вам знадобиться чи може знадобитися. Гарна підготовка надасть Вам змогу послідовно викласти обставини справи в суді, уникаючи повторення однієї й тієї самої інформації.



Взяти з собою документ,що посвідчує особу (паспорт громадянина України, службове посвідчення , національне посвідчення водія України, інший офіційний документ, що містить фотокартку особи та печатку установи, яка видала документ). Його потрібно буде пред’явити при вході працівникам Служби судової охорони з метою ідентифікації осіб, які прибули до суду. Крім того, паспорт обов’язково знадобиться учасникам процесу, які йдуть на судове засідання.



·          Підготувати усе, що знадобиться чи може знадобитися у суді (зокрема, нотатки, які Ви робили під час підготовки до судового процесу, документи, які стосуються справи, нормативно-правові акти)


·          Взяти кілька аркушів паперу, блокнот, ручку чи олівець на випадок,коли необхідно буде щось занотувати.


·          Можна взяти з собою планшет або ноутбук для здійснення необхідних записів, перегляду документів,пошуку нормативно-правових актів.



Йдучи до суду приділіть увагу своєму зовнішньому вигляду. Бажано одягти костюм або інше ділове вбрання, - цим ви підкреслюєте свою повагу до суду. Уникайте відвідування суду у спортивних костюмах, футболці, шортах, іншому неділовому одязі.


      Якщо Вас викликають до суду, потрібно прибути у судове засідання вчасно, згідно з датою та часом, зазначеним у повістці. Рекомендується прийти на 10-15 хвилин раніше.


Якщо Ви з певних, незалежних від Вашої волі, причин не можете прибути до суду у визначений час, обов‘язково завчасно повідомте про це суд у письмовій формі. Якщо Ви запізнюєтеся з поважних причин, також повідомте про це, наприклад, телефоном.


 

У цілях безпеки забороняється:



·          Приходити до суду у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.


·          Приносити з собою вибухові, інші небезпечні речовини.


·          Приходити з тваринами.


·          Приносити довгомірні та габаритні предмети, валізи, господарські сумки, пакети великих розмірів ( понад 600*400*200 мм).



 

Якщо Ви прибули до суду, на час відвідування, з речами та предметами, з якими заборонено пропуск до суду, можна залишити їх у спеціальних індивідуальних камерах схову.


 

Перебуваючи у приміщенні суду потрібно:



-           Поводити себе спокійно і стримано, уникати надмірних проявів емоцій: гніву, сміху, плачу.


-           Ввічливо ставитися до суддів, працівників апарату суду, інших відвідувачів - суду.


-           Перевести мобільний телефон у режим безшумного дзвінка.


-           Уникати голосного спілкування мобільним телефоном в приміщенні суду.


-           Дотримуватися заходів безпеки.



 

Правила поведінки під час слухання справи:



- Заходити до зали судового засідання можна лише після запрошення судового розпорядника або секретаря судового засідання.




- При вході судді або колегії суддів до зали судового засідання необхідно вставати та підводитись кожного разу, коли до Вас звертається суддя.



-  Звертатись до судді словами «Ваша честь».




-  Задавати питання та відповідати на них необхідно стоячи.



- Відповідати на запитання правдиво, лаконічно, зрозуміло та голосно, щоб могли почути усі присутні у залі судового засідання.



- Ввічливо звертатись до учасників процесу,не перебивати суд та учасників процесу, не сперечатися із судом.



- Передавати суду документи чи інші матеріали, що стосуються справи через судового розпорядника чи секретаря судового засідання.



Негативні наслідки порушення правил поведінки в суді?



·            Попередження: за порушення правил поведінки у судовому засіданні.



·            Видалення порушника із зали: за порушення порядку після того, як суд виніс попередження.



·            За наявності в діях відвідувача суду ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 1853 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Прояв 

неповаги до суду», винна особа притягається до адміністративної відповідальності у встановленому законом порядку.




Як ознайомитися з матеріалами судової справи?



Порядок видачі справ для ознайомлення та копій процесуальних документів визначено Інструкцією з діловодства в місцевих та апеляційних судах України затвердженою наказом Державної судової адміністрації України від 20.08.2019 № 814 .



В якій йдеться про те, що справи видаються для ознайомлення апаратом суду за резолюцією судді (судді-доповідача), або голови суду, або заступника голови суду, або секретаря 

відповідної судової палати на підставі письмової вимоги (заяви).



Ознайомлення з матеріалами справи проводиться виключно у приміщенні суду, у визначеному наказом голови суду місці, протягом усього робочого часу суду та в присутності 

працівника апарату суду.



Факт ознайомлення із матеріалами справи фіксується працівником апарату суду в журналі видачі судових справ шляхом вчинення запису про те, хто і коли ознайомлювався зі 

справою.



Судова справа видається для ознайомлення після перевірки документів, що посвідчують особу та її повноваження відповідно до чинного законодавства. Особи під час 

ознайомлення з матеріалами судових справ можуть робити з них виписки та копії відповідно до вимог законодавства.



Як отримати копію судового рішення та документів долучених до судової справи?



 

Копії судових рішень видаються особам, які відповідно до чинного законодавства мають право на їх одержання, або надсилаються судом відповідно до вимог процесуального 

законодавства.



Копії судових рішень у справі, які видаються учасникам судового процесу повторно, виготовляються апаратом суду лише після внесення встановленої законодавством суми судового

 збору за виготовлення копії судового рішення.



Копії документів, долучених до судової справи, можуть видаватися за письмовою заявою відповідальними працівниками суду, відповідно до резолюції судді в провадженні якого 

знаходиться справа, або голови суду, у разі зберігання справи в архіві. Копія такого документу засвідчується як така, що відповідає матеріалам справи та скріплюється печаткою 

суду.



Копія документу, долученого до судової справи, виготовляється шляхом виготовлення фотокопії (сканованої копії, ксерокопії) з документу.



Особа, яка одержала копію судового рішення, іншого документа повинна розписатись в її отриманні.